Dnes je pátek, 22. 10. 2021, 5:28:33

Návštěvnost:

Výroční zpráva 2016

OBECNÉ INFORMACE K PROVOZU ŠKOLY

• Činnost školy probíhá v plném rozsahu, prohlášení o bezinfekčnosti se od žáků nevyžaduje

• Nejsou stanovena žádná omezení počtu žáků ve třídách a v odděleních školní družiny

• Škola aktualizuje kontakty na zákonné zástupce dětí a žáků

• Aktuální informace škola zveřejňuje na www. stránkách a v systému Škola OnLine

• Pobyt zákonných zástupců dětí a žáků a dalších osob uvnitř budovy školy je omezen. Žádáme rodiče, aby školu navštěvovali pouze výjimečně v nezbytných případech, popřípadě si předem domluvili schůzku s vyučujícím.

HYGIENA

• Dávkovače s prostředky k dezinfekci rukou jsou umístěny u vstupu do školy, na toaletách, v učebnách a v dalších prostorách školy.

• Po příchodu do školy si každý žák umyje ruce mýdlem, popřípadě provede dezinfekci rukou. Zásady důkladné hygieny rukou dodržuje po celou dobu pobytu ve škole

KROKY ŠKOLY V PŘÍPADĚ PODEZŘENÍ NA VÝSKYT NÁKAZY COVID – 19

• Škola má povinnost předcházet vzniku a šíření infekčních nemocí, včetně covid-19. Naplňujeme ji tak, že zajistíme oddělení žáka, který vykazuje známky akutního onemocnění, od ostatních dětí a zajistíme dohled zletilé osoby. (§37 odst.3 zák. o ochraně veřejného zdraví)

• Škola nemá povinnost zjišťovat u jednotlivých žáků příznaky infekčního onemocnění, ale věnuje těmto příznakům pozornost

• V případě zjištění příznaků infekčního onemocnění u žáka škola informuje zákonného zástupce žáka o nutnosti bezodkladného vyzvednutí žáka ze školy a zároveň jej informuje o tom, že má telefonicky kontaktovat praktického lékaře, který rozhodne o dalším postupu.

• Žákovi s přetrvávajícími příznaky infekčního onemocnění, které jsou projevem chronického onemocnění, včetně alergického onemocnění (rýma, kašel) je umožněn vstup do školy pouze v případě, prokáže-li, že netrpí infekčním onemocněním. Tuto skutečnost potvrzuje praktický lékař pro děti a dorost.

VÝSKYT ONEMOCNĚNÍ U ŽÁKA

• Školu v případě onemocnění kontaktuje příslušná KHS. Ta provádí epidemiologické šetření a sdělí škole další pokyny, popřípadě rozhodne o protiepidemických opatřeních. V případě, že se škola dozví o výskytu onemocnění covid-19 dříve, kontaktuje zaměstnance protiepidemického odboru nebo odboru hygieny dětí a mladistvých příslušné KHS.

Zahájení školního roku 2021/2022

1.září  8,00 testování - celá škola

Testování nepodstupují děti a žáci, kteří splní podmínky stanovené pro bezinfekčnost po očkování, prodělaném onemocnění, případně doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě.

8,15 slavnostní zahájení školního roku ( v případě příznivého počasí na zahradě školy, jinak ve třídách)

8,30 - 9,00 zahájení vyučování

ve třídách

ŠD  vyzvednutí přihlášek,

provoz ŠD od 2.9. 2021

2.září - třídnické práce, konec vyučování

v 11,40.

3.září - vyučování podle rozvrhu

ŠD a ŠJ  v provozu

6.září a 9.září testování - celá škola

Přehled základních informací k provozu školy ve školním roce 2021/2022

Manuál MŠMT

ZAKRYTÍ DÝCHACÍCH CEST
Při vstupu do budovy a ve společných prostorách je každá osoba povinna si zakrýt dýchací cesty, a to takovým ochranným prostředkem, který je uveden v aktuálně platném mimořádném opatření MZd.