Hodina s trenérem

2024 26. 3.
Dne 26. března se na Základní školu v Lišanech dostavil fotbalový trenér, aby strávil hodinu se žáky a žákyněmi, kteří se chtěli zúčastnit fotbalového tréninku. Tento speciální trénink byl organizován školou jako součást sportovního programu a měl za cíl posílit dovednosti dětí v oblasti fotbalu a zároveň je pobavit.
Trénink začal prací s míčem, kde se děti učily základní techniky kopů, přihrávek a ovládání míče. Následně přišly na řadu zábavné běhačky a hry zaměřené na rozvoj rychlosti, obratnosti a spolupráce mezi žáky. Celkově lze říci, že hodina strávená s fotbalovým trenérem byla pro žáky velmi přínosná a zábavná. Získali nové znalosti a dovednosti v oblasti fotbalu a zároveň si užili aktivního dopoledne plného sportovního vyžití. Těšíme se na další podobné akce, které budou podporovat zájem dětí o sport a pohyb.

Okresní kolo v recitaci

2024 15. 3.
Dne 13. března se v DDM v Rakovníku odehrálo okresní kolo v recitaci. Tato soutěž přilákala talentované mladé recitátory z různých škol okresu. Jednou z těchto škol, která vyslala své reprezentanty, byla naše Základní škola Lišany.
Školu  reprezentovaly tři žákyně.: Zuzana Zákonová, Anička Fryčová a Dianka Bieliková.
Všichni tři zástupci ZŠ Lišany předvedli úžasné výkony, které oslnily porotu i publikum..
Rádi bychom vyjádřili vděk a obdiv našim reprezentantkám za to, že se s takovým nasazením a odhodláním postavily na podium, aby reprezentovaly naši školu. Jejich účast byla důkazem nejenom jejich individuálního talentu, ale také silného ducha kolektivního úsilí, který zastávají.
Za celou školu ZŠ Lišany chceme pogratulovat k účasti a děkujeme jim za to, že naše školu tak důstojně reprezentovaly. Jsme na ně hrdí a přejeme jim mnoho úspěchů nejen v dalších soutěžích, ale i v životě.

Návštěva dětí z MŠ Lišany

2024 8. 3.
Páteční dopoledne k nám zavítaly děti z MŠ Lišany. Žáci 4. a 5. ročníku se společně pustili do tématu, které spojuje každého z nich – světa farmy. S nadšením povídali o zvířatech, rostlinách a životě na venkově. Zároveň společně plnili úkoly spojené s tématem, které je nejen učilo novým věcem, ale také posilovalo jejich týmovou spolupráci. Celkově toto setkání nejenže přineslo radost a zábavu všem zúčastněným, ale také ukázalo důležitost spolupráce mezi mladšími a staršími dětmi. Pro budoucí prvňáčky to byla skvělá příležitost nahlédnout do světa školního života s podporou svých starších kamarádů, a pro děti z MŠ to byla možnost ukázat své dovednosti a nadšení pro nové poznání. Taková setkání jsou nejen příležitostí k učení, ale také k budování přátelství a společenství mezi dětmi.

Jak se stát závodníkem - beseda s Ing. Jaroslavem Mikolášem

2024 4. 3.
Žáci ZŠ Lišany měli příležitost naslouchat příběhu závodníka automobilového sportu, Jaroslava Mikoláše. Začal svůj příběh od samých začátků, kdy jako malý kluk sledoval závody a snil o tom, že jednou bude sám závodit. "Vždycky jsem měl rád rychlá auta a adrenalin, který s nimi souvisí," říká J. Mikoláš "A Porsche bylo vždy mou velkou láskou." Během besedy měli děti možnost poslouchat o  zážitcích na okruzích, jeho nejoblíbenějších momentech i obtížích, které musel překonat. Zdůraznil důležitost tvrdé práce, trpělivosti a odhodlání v cestě za svými sny. Na závěr besedy měly děti možnost si vyzkoušet, jaké to je, sedět ve sportovním voze. Beseda skončila rozdáváním dárků, které si děti odnesly jako vzpomínku na inspirativní dopoledne strávené s J. Mikolášem, závodníkem s Porsche, který ukázal, že s odhodláním a vášní je možné dosáhnout i těch největších úspěchů.

Školní kolo v recitaci

2024 1. 3.

Dne 1. března se uskutečnilo školní kolo v recitaci. Žáci se pod vedením paní učitelky D. Píchové pečlivě připravovali a do okresního kola postupují žákyně A. Fryčová, Z. Zákonová , D. Bieliková.

Blahopřejeme a přejeme hodně štěstí v okresním kole.

CENTRUM AKADEMIE TECHNIKY RAKOVNÍK

2024 28. 2.

Ve dnech 27. února a 28. února měli žáci a předškoláci z Lišan možnost zúčastnit se projektových dnů v Centru Akademie Techniky v Rakovníku. Tato akce měla tematické zaměření na polytechnické vzdělávání, environmentální vzdělávání, podporu podnikavosti, kreativity a logického myšlení.  Celý program byl pro děti z Lišan velmi zajímavý a poučný. Během návštěvy měly možnost nejenom nasát spoustu nových informací, ale také si všechno samy vyzkoušet. Interaktivní expozice a praktické aktivity umožnily dětem aktivně se zapojit do procesů a experimentů spojených s technikou a vědou. Celkově lze říci, že návštěva Centra Akademie Techniky v Rakovníku byla pro žáky a předškoláky z Lišan nejenom poučným, ale také inspirativním zážitkem. Tento typ vzdělávacích akcí aktivně přispívá k rozvoji zájmu o přírodní vědy a techniku a podporuje rozvoj dětských schopností a dovedností v moderních technologických oblastech.

Interaktivní beseda primární prevence

2024 22. 1.

Dnes 25.1. 2024 se na naší Základní škole konala interaktivní beseda, která byla zaměřena na problematiku šikany a mezilidských vztahů. Akce byla určena žákům 3. až 5. ročníku, kteří se zapojili do diskuse o tématu stresu, jeho projevů, roli žáka ve školním prostředí a zejména problematice šikany. Beseda měla za cíl nejen osvětlit negativní jevy v mezilidských vztazích, ale také poskytnout žákům nástroje k prevenci a obraně proti šikaně.

Pro nejmladší žáky proběhla beseda s názvem !Chraň své tělo!" byla plná veselých mmentů a poučení, která se týkají péče o vlastní tělo a zdraví

Výprava za zvířátky do lesa

2023 18. 12.

Žáci Základní školy a Mateřské školy se vydali na nezapomenutelnou předvánoční výpravu do okolního lesa. Cílem této akce bylo nejen prožít společně čas, ale také projevit péči o přírodu a zvířátka, která v ní žijí. Tato výprava za zvířátky do lesa se stala nezapomenutelným spojením přírody, učení a radosti dětí. Naši výpravu obohatilo setkání s místním myslivcem, který nám poskytl pohled do své práce.