Dnes je středa, 28. 7. 2021, 13:32:52

Návštěvnost:

Výroční zpráva 2016

OBECNÉ INFORMACE K PROVOZU ŠKOLY

• Činnost školy probíhá v plném rozsahu, prohlášení o bezinfekčnosti se od žáků nevyžaduje

• Nejsou stanovena žádná omezení počtu žáků ve třídách a v odděleních školní družiny

• Škola aktualizuje kontakty na zákonné zástupce dětí a žáků

• Aktuální informace škola zveřejňuje na www. stránkách a v systému Škola OnLine

• Pobyt zákonných zástupců dětí a žáků a dalších osob uvnitř budovy školy je omezen. Žádáme rodiče, aby školu navštěvovali pouze výjimečně v nezbytných případech, popřípadě si předem domluvili schůzku s vyučujícím.

HYGIENA

• Dávkovače s prostředky k dezinfekci rukou jsou umístěny u vstupu do školy, na toaletách, v učebnách a v dalších prostorách školy.

• Po příchodu do školy si každý žák umyje ruce mýdlem, popřípadě provede dezinfekci rukou. Zásady důkladné hygieny rukou dodržuje po celou dobu pobytu ve škole

KROKY ŠKOLY V PŘÍPADĚ PODEZŘENÍ NA VÝSKYT NÁKAZY COVID – 19

• Škola má povinnost předcházet vzniku a šíření infekčních nemocí, včetně covid-19. Naplňujeme ji tak, že zajistíme oddělení žáka, který vykazuje známky akutního onemocnění, od ostatních dětí a zajistíme dohled zletilé osoby. (§37 odst.3 zák. o ochraně veřejného zdraví)

• Škola nemá povinnost zjišťovat u jednotlivých žáků příznaky infekčního onemocnění, ale věnuje těmto příznakům pozornost

• V případě zjištění příznaků infekčního onemocnění u žáka škola informuje zákonného zástupce žáka o nutnosti bezodkladného vyzvednutí žáka ze školy a zároveň jej informuje o tom, že má telefonicky kontaktovat praktického lékaře, který rozhodne o dalším postupu.

• Žákovi s přetrvávajícími příznaky infekčního onemocnění, které jsou projevem chronického onemocnění, včetně alergického onemocnění (rýma, kašel) je umožněn vstup do školy pouze v případě, prokáže-li, že netrpí infekčním onemocněním. Tuto skutečnost potvrzuje praktický lékař pro děti a dorost.

VÝSKYT ONEMOCNĚNÍ U ŽÁKA

• Školu v případě onemocnění kontaktuje příslušná KHS. Ta provádí epidemiologické šetření a sdělí škole další pokyny, popřípadě rozhodne o protiepidemických opatřeních. V případě, že se škola dozví o výskytu onemocnění covid-19 dříve, kontaktuje zaměstnance protiepidemického odboru nebo odboru hygieny dětí a mladistvých příslušné KHS.

1.září - 8,00 slavnostní zahájení  školního

roku na nádvoří školy (příznivé